Лохина власного вирощення! Секрети посадки і вирощування
Посадка
Спочатку необхідно вибрати оптимальне місце для посадки лохини. Найкраще ягода буде рости на сонячному ділянці при неглибокому рівні залягання ґрунтових вод до 50-60 див. В такому випадку лохину потрібно висаджувати на насипних пагорбках. Також лохина не любить холодних вітрів. Якщо ви посадите ягоду в тіні, то не сподівайтеся отримати хороший урожай, так як плоди будуть кислими і невеликими.
Далі необхідно підготувати грунт. Грунт обов’язково повинен бути кислим, пухким і постійно вологим. Кислотність повинна знаходиться в межах від 3,5 до 5 рН. При нейтральних показниках садова культура буде погано розвиватися. Якщо ви вирішили вирощувати цю садову культуру, але показники грунту не підходять, то в такому випадку можна створити оптимальні умови самостійно. Спочатку необхідно викопати яму глибиною до півметра і розмірами 60 на 60 див. Грунт трошки разрыхляем, сприяючи надходженню повітря і води. Далі засипаємо яму сумішшю торфу, тирси, хвої і піску або слаборазложившимся торфом.
Якщо необхідно підкислити грунт — підсипте 40-60 г сірки. Ще можна використовувати лимонну, щавлеву, яблучну або оцтову кислоту. Все це ущільнюємо. Таким чином ми створюємо ідеально кислий грунт, необхідну для вирощування садової чорниці. Культура може розвиватися і на бідних грунтах, тому поки не треба додавати добрива, особливо органічні. Кущі зазвичай садять на відстані 0,75 – 1,2 див. Величина залежить від того який використовується низько – або високорослий. Якщо ви придбали саджанці в контейнерах, то потрібно помістити їх у воду на 10-15 хвилин, а потім вийняти кущ з контейнера. При посадці кореневу систему рекомендують обережно розправити для подальшого нормального розвитку куща. Грядки радять розташовувати через 2-2,5 м, а між рядами насипати шар тирси.
Догляд
Лохина – ягода невибаглива, але все ж потребує догляду. Особливо важливо проводити часті прополки. Поки невеликі кущі, бур’яни можуть пригнічувати їх зростання. Варто пам’ятати, що коренева система рослини залягає на 20-40 см від поверхні землі. Тому, при розпушуванні грунту не варто зачіпати шари землі глибше 10 див. Як і практично всі садові культури, лохина піддається грибкових, бактеріальних або вірусних захворювань. Особливо небезпечними можуть бути фітофтороз, рак стебла, сіра гниль. Щоб запобігти ці хвороби, слід використовувати фунгіциди. Радять провести обприскування відразу ж після весняної обрізки. Шкідників у лохини практично немає, тому немає і сенсу обробляти кущі від комах.
Полив
При вирощуванні лохини варто пам’ятати про водному режимі рослини. Дана садова культура дуже любить воду. Після посадки необхідно поливати кущі два або три рази в день. Далі можна скоротити полив до двох разів на тиждень. Найкраще це робити ввечері або вранці. В умовах сухої та спекотної погоди варто проводити обприскування листя. Коли рослини починає плодоносити, обов’язково потрібно рясно поливати кущі для соковитості ягід. Проте не перестарайтеся, досвідчені садівники застерігають від надлишку вологи. У такому разі корені можуть почати загнивати, і рослина загине.
Обрізка
Першу обрізку рекомендують провести через 2-4 років після посадки, коли скелет куща вже буде сформований. Для цього обрізають всі гілки з плодовими нирками. Далі через 5-6 років необхідно проводити подібні заходи.
Обрізування кущів проводиться тільки навесні.
Потрібно встигнути до набрякання бруньок обрізати не плодоносять, хворі, поламані гілки. Урожай вони не дадуть, а рослина буде витрачати сили на їх розвиток. Якщо рослині 10-12 років, рекомендують провести омолоджуючу обрізку. Для цього можна видалити всі старі гілки. У такому разі кущі не будуть добре плодоносити 2-3 роки. Є ще один варіант. У перший рік обрізаємо тільки частина старих гілок. На наступний рік залишаємо нові пагони, а ті старі, що залишилися, видаляємо.
Панські СадиОлександраВінниця, Україна+380687922062
+380 (63) 998-12-12Прийом Дзвінків